Игри на CRNOBELO.com > Акција > Pixel Quest: The Lost Gifts

Затвори
Get Flash to see this player.

Играј на цел екран Играј на цел екран Кликни тука за да играш!

Резултати

MOOM

Резултат: 152 120.0

2

NeVeR

71 890.0

3

Nikola.NeVeR

71 010.0

4

ninocka

0.0

Логирај се за да го зачуваш твојот резултат!

Pixel Quest: The Lost Gifts

0.00

When we last met Rex, he was jumping and dashing his way through danger and adventure in search of Golden Frog Idols, but this time his mission is to retrieve something far more precious. Santa Claus himself has come calling, but he’s lost toys and gifts

pixel, 2d, quest, platform, action, adventure, hardcircle, retro, christmas, holidays, snow, en

Изиграни: 1,208

Додадена на: 18 Декември 2011

Додадена од: igorishte

:

brandy

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

:

Статистика

Вкупно игри: 4 470

Изиграни денес: 604

Вкупно изиграни: 6 750 860

Играчи во моментот: 54

Најпопуларни

 1. Bloons (107 556 кликови)
 2. Snowy (54 944 кликови)
 3. Blocked (52 128 кликови)
 4. Apple Shooter (45 189 кликови)
 5. 3d Motorbike Racing (36 345 кликови)
 6. 12 Swap (34 196 кликови)
 7. Tom and Jerry Bowling (32 947 кликови)
 8. Autobahn (31 736 кликови)
 9. GioKando Ball Fight (26 606 кликови)
 10. Choose a Girl (26 479 кликови)

Најнови

 1. Mahjongg Journey (10 572 кликови)
 2. Coloring for Kids (10 144 кликови)
 3. Mahjong Connect Jungle (10 765 кликови)
 4. Daily Str8ts (9 996 кликови)
 5. Mahjong Connect (10 332 кликови)
 6. Garden Bloom (10 348 кликови)
 7. Christmas Mysteries (10 097 кликови)
 8. 100 Doors Games: Escape from School (10 453 кликови)
 9. Classic Backgammon (6 930 кликови)
 10. Domino Block (6 680 кликови)
RSS Канал