Игри на CRNOBELO.com > Акција > Chicken Leap

Затвори
Get Flash to see this player.

Играј на цел екран Играј на цел екран Кликни тука за да играш!

Резултати

joCy

Резултат: 4 400.0

2

RIKi3

2 900.0

3

darkman

1 800.0

4

Palco

1 500.0

Логирај се за да го зачуваш твојот резултат!

Chicken Leap

0.00

Help the chickens to jump between two skyscrapers.

chicken, fowl, leap, canon, jump, boucing, flying, funny, crazy, action, building, rescue, scoring, labrasoft, poule, poulet, saut, sauter, rebondir, voltige, vol, sauver, sauvetage, propulsion, gratte-ciel, en

Изиграни: 744

Додадена на: 4 Декември 2013

Додадена од: igorishte

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

:

Статистика

Вкупно игри: 4 470

Изиграни денес: 215

Вкупно изиграни: 7 165 382

Играчи во моментот: 78

Најпопуларни

 1. Bloons (107 924 кликови)
 2. Snowy (55 602 кликови)
 3. Blocked (52 398 кликови)
 4. Apple Shooter (45 479 кликови)
 5. 3d Motorbike Racing (36 567 кликови)
 6. 12 Swap (34 461 кликови)
 7. Tom and Jerry Bowling (33 304 кликови)
 8. Autobahn (32 015 кликови)
 9. GioKando Ball Fight (26 837 кликови)
 10. Choose a Girl (26 809 кликови)

Најнови

 1. Mahjongg Journey (11 000 кликови)
 2. Coloring for Kids (10 404 кликови)
 3. Mahjong Connect Jungle (11 347 кликови)
 4. Daily Str8ts (10 258 кликови)
 5. Mahjong Connect (10 720 кликови)
 6. Garden Bloom (10 608 кликови)
 7. Christmas Mysteries (10 355 кликови)
 8. 100 Doors Games: Escape from School (10 841 кликови)
 9. Classic Backgammon (7 212 кликови)
 10. Domino Block (6 940 кликови)
RSS Канал