Collinks Remix - Игри на CRNOBELO.com

Игри на CRNOBELO.com > Логички > Collinks Remix

Затвори
Get Flash to see this player.

Играј на цел екран Играј на цел екран Кликни тука за да играш!

Резултати

plavusa

Резултат: 14 268 800.0

2

mjauculence

386 806.0

3

gsvsk

122 674.0

4

BVasko

109 890.0

5

didi1

24 882.0

Логирај се за да го зачуваш твојот резултат!

Collinks Remix

5.00

A fast paced color linking puzzle game that is easy to learn, but hard to master. Use strategy, logic, and time management skills to be as efficient as possible and reach higher levels. It's not all about brains though. You'll need to react quickly along

color links, puzzle, blocks, matching, like tetris, like bejeweled, fun, color, strategy, lightning, booster blocks, color blocks, bombs, swap, replace, shift, en

Изиграни: 1,327

Додадена на: 18 Јули 2013

Додадена од: igorishte

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

:

Статистика

Вкупно игри: 4 470

Изиграни денес: 1 453

Вкупно изиграни: 6 500 502

Играчи во моментот: 54

Најпопуларни

 1. Bloons (107 356 кликови)
 2. Snowy (54 733 кликови)
 3. Blocked (51 958 кликови)
 4. Apple Shooter (45 043 кликови)
 5. 3d Motorbike Racing (36 207 кликови)
 6. 12 Swap (34 053 кликови)
 7. Tom and Jerry Bowling (32 788 кликови)
 8. Autobahn (31 598 кликови)
 9. GioKando Ball Fight (26 477 кликови)
 10. Choose a Girl (26 295 кликови)

Најнови

 1. Mahjongg Journey (10 309 кликови)
 2. Coloring for Kids (10 001 кликови)
 3. Mahjong Connect Jungle (10 441 кликови)
 4. Daily Str8ts (9 845 кликови)
 5. Mahjong Connect (10 142 кликови)
 6. Garden Bloom (10 202 кликови)
 7. Christmas Mysteries (9 937 кликови)
 8. 100 Doors Games: Escape from School (10 254 кликови)
 9. Classic Backgammon (6 764 кликови)
 10. Domino Block (6 524 кликови)
RSS Канал