Mumbai Traffic - Игри на CRNOBELO.com

Игри на CRNOBELO.com > Возење > Mumbai Traffic

Затвори
Get Flash to see this player.

Играј на цел екран Играј на цел екран Кликни тука за да играш!

Резултати

Pisi.mi

Резултат: 9 457.0

2

Rocky_Skiled

9 131.0

3

martin89

8 594.0

4

Palco

7 093.0

5

Gangster

6 339.0

Логирај се за да го зачуваш твојот резултат!

Mumbai Traffic

4.50

"Hey - you are given the authority to control Mumbai City traffic.To control traffic lights use the mouse (left click). If you cause more accidents or traffic block, then you can’t proceed to the next level. Keep in mind that you have limited chances and

Traffic game, Driving, Skill, Puzzle, en

Изиграни: 885

Додадена на: 29 Април 2013

Додадена од: igorishte

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

:

Статистика

Вкупно игри: 4 470

Изиграни денес: 726

Вкупно изиграни: 6 504 417

Играчи во моментот: 109

Најпопуларни

 1. Bloons (107 361 кликови)
 2. Snowy (54 737 кликови)
 3. Blocked (51 961 кликови)
 4. Apple Shooter (45 044 кликови)
 5. 3d Motorbike Racing (36 210 кликови)
 6. 12 Swap (34 054 кликови)
 7. Tom and Jerry Bowling (32 789 кликови)
 8. Autobahn (31 600 кликови)
 9. GioKando Ball Fight (26 479 кликови)
 10. Choose a Girl (26 301 кликови)

Најнови

 1. Mahjongg Journey (10 314 кликови)
 2. Coloring for Kids (10 003 кликови)
 3. Mahjong Connect Jungle (10 452 кликови)
 4. Daily Str8ts (9 846 кликови)
 5. Mahjong Connect (10 145 кликови)
 6. Garden Bloom (10 204 кликови)
 7. Christmas Mysteries (9 940 кликови)
 8. 100 Doors Games: Escape from School (10 256 кликови)
 9. Classic Backgammon (6 765 кликови)
 10. Domino Block (6 525 кликови)
RSS Канал