Traffic City - Игри на CRNOBELO.com

Игри на CRNOBELO.com > Возење > Traffic City

Затвори
Get Flash to see this player.

Играј на цел екран Играј на цел екран Кликни тука за да играш!

Резултати

JojoMojo

Резултат: 95.0

2

Bonevski

88.0

3

safija

86.0

4

Ice7

79.0

5

mellany.kiko

78.0

Логирај се за да го зачуваш твојот резултат!

Traffic City

4.33

Traffic city is a car game whose aim is to manage the road traffic. You'll have to change the color of traffic lights to stop or start cars. Try to earn as many points as possible without crashing cars and send your score at the end of the game.

traffic, city, sims, sim city, light, lights, car, police, mouse, en

Изиграни: 2,302

Додадена на: 6 Март 2011

Додадена од: igorishte

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

:

Статистика

Вкупно игри: 4 470

Изиграни денес: 671

Вкупно изиграни: 6 504 362

Играчи во моментот: 90

Најпопуларни

 1. Bloons (107 361 кликови)
 2. Snowy (54 737 кликови)
 3. Blocked (51 961 кликови)
 4. Apple Shooter (45 044 кликови)
 5. 3d Motorbike Racing (36 210 кликови)
 6. 12 Swap (34 054 кликови)
 7. Tom and Jerry Bowling (32 789 кликови)
 8. Autobahn (31 600 кликови)
 9. GioKando Ball Fight (26 479 кликови)
 10. Choose a Girl (26 301 кликови)

Најнови

 1. Mahjongg Journey (10 314 кликови)
 2. Coloring for Kids (10 003 кликови)
 3. Mahjong Connect Jungle (10 452 кликови)
 4. Daily Str8ts (9 846 кликови)
 5. Mahjong Connect (10 145 кликови)
 6. Garden Bloom (10 204 кликови)
 7. Christmas Mysteries (9 940 кликови)
 8. 100 Doors Games: Escape from School (10 256 кликови)
 9. Classic Backgammon (6 765 кликови)
 10. Domino Block (6 525 кликови)
RSS Канал