Bimmin - Игри на CRNOBELO.com

Игри на CRNOBELO.com > Останати > Bimmin

Затвори
Get Flash to see this player.

Играј на цел екран Играј на цел екран Кликни тука за да играш!

Резултати

arcer

Резултат: 234 530.0

2

mence.k

155 350.0

3

Bojan123

126 790.0

4

enver

126 390.0

5

boki4o

79 440.0

Логирај се за да го зачуваш твојот резултат!

Bimmin

5.00

Help Bimmin escape from this hungry dinosaur by jumping over stumps, hills and other obstacles while collecting powerups to increase Bimmin’s speed as he runs for his life.

bimmin, jump, jumping, 1, key, onekey, 1key, one, platform, platformer, dynamic+level+generation, one+key, keyboard, fun, new, fast, paced, exciting, compelling, addictive, cartoon, cartoony, cartoonish, dinosaur, caveman, boy, kid, t-rex, rex

Изиграни: 1,118

Додадена на: 2 Октомври 2011

Додадена од: igorishte

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

:

Статистика

Вкупно игри: 4 470

Изиграни денес: 3 396

Вкупно изиграни: 6 377 531

Играчи во моментот: 72

Најпопуларни

 1. Bloons (107 233 кликови)
 2. Snowy (54 596 кликови)
 3. Blocked (51 887 кликови)
 4. Apple Shooter (44 953 кликови)
 5. 3d Motorbike Racing (36 119 кликови)
 6. 12 Swap (33 973 кликови)
 7. Tom and Jerry Bowling (32 705 кликови)
 8. Autobahn (31 521 кликови)
 9. GioKando Ball Fight (26 419 кликови)
 10. Choose a Girl (26 179 кликови)

Најнови

 1. Mahjongg Journey (9 889 кликови)
 2. Coloring for Kids (9 668 кликови)
 3. Mahjong Connect Jungle (10 079 кликови)
 4. Daily Str8ts (9 528 кликови)
 5. Mahjong Connect (9 807 кликови)
 6. Garden Bloom (9 881 кликови)
 7. Christmas Mysteries (9 611 кликови)
 8. 100 Doors Games: Escape from School (9 823 кликови)
 9. Classic Backgammon (6 702 кликови)
 10. Domino Block (6 461 кликови)
RSS Канал