Игри на CRNOBELO.com > Акција > Super Pixelknight

Затвори
Get Flash to see this player.

Играј на цел екран Играј на цел екран Кликни тука за да играш!

Резултати

seker

Резултат: 100 000.0

2

jajo2

64 800.0

3

rebbylola

4 800.0

4

Bonevski

4 200.0

5

safija

2 050.0

Логирај се за да го зачуваш твојот резултат!

Super Pixelknight

4.00

The Saga continues! Fight your way through hordes of monsters and battle against evil bosses in this action-packed, side scrolling, arcade platform game. - 18 levels split into 3 episodes, each with its own graphical and musical theme - 10 deadly weapons

pixel, knight, super, pixelknight, fight, battle, flixel, emitter, splatter, gibs, pixelart, platform, mario, collect, platformer, run, shoot, enemies, enemy, dragons, dragon, codinsoft, flashgame, flash, game, dagger, orc, beholder, gnoll, fantasy, kingd

Изиграни: 1,488

Додадена на: 19 Март 2011

Додадена од: igorishte

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

:

Статистика

Вкупно игри: 4 470

Изиграни денес: 3 328

Вкупно изиграни: 6 609 746

Играчи во моментот: 197

Најпопуларни

 1. Bloons (107 444 кликови)
 2. Snowy (54 838 кликови)
 3. Blocked (52 025 кликови)
 4. Apple Shooter (45 103 кликови)
 5. 3d Motorbike Racing (36 272 кликови)
 6. 12 Swap (34 111 кликови)
 7. Tom and Jerry Bowling (32 850 кликови)
 8. Autobahn (31 657 кликови)
 9. GioKando Ball Fight (26 530 кликови)
 10. Choose a Girl (26 385 кликови)

Најнови

 1. Mahjongg Journey (10 434 кликови)
 2. Coloring for Kids (10 062 кликови)
 3. Mahjong Connect Jungle (10 626 кликови)
 4. Daily Str8ts (9 912 кликови)
 5. Mahjong Connect (10 227 кликови)
 6. Garden Bloom (10 267 кликови)
 7. Christmas Mysteries (9 998 кликови)
 8. 100 Doors Games: Escape from School (10 338 кликови)
 9. Classic Backgammon (6 830 кликови)
 10. Domino Block (6 587 кликови)
RSS Канал