Minion Lab - Игри на CRNOBELO.com

Игри на CRNOBELO.com > Логички > Minion Lab

Затвори

Играј на цел екран Играј на цел екран Кликни тука за да играш!

Minion Lab

0.00

Welcome to Minion Lab, the ultimate brain teasing game! In this fun online game it is your objective to place the sweet minions on the buttons that matches their color. Once you pushed a minion in a direction, it will only stop if it dashes into something

puzzle, minion lab, iphone, html5, android

Изиграни: 691

Додадена на: 17 Мај 2016

Додадена од: igorishte

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

Слични игри:

Статистика

Вкупно игри: 4 470

Изиграни денес: 350

Вкупно изиграни: 6 381 444

Играчи во моментот: 97

Најпопуларни

 1. Bloons (107 235 кликови)
 2. Snowy (54 599 кликови)
 3. Blocked (51 889 кликови)
 4. Apple Shooter (44 955 кликови)
 5. 3d Motorbike Racing (36 119 кликови)
 6. 12 Swap (33 974 кликови)
 7. Tom and Jerry Bowling (32 705 кликови)
 8. Autobahn (31 522 кликови)
 9. GioKando Ball Fight (26 420 кликови)
 10. Choose a Girl (26 182 кликови)

Најнови

 1. Mahjongg Journey (9 906 кликови)
 2. Coloring for Kids (9 685 кликови)
 3. Mahjong Connect Jungle (10 096 кликови)
 4. Daily Str8ts (9 547 кликови)
 5. Mahjong Connect (9 826 кликови)
 6. Garden Bloom (9 901 кликови)
 7. Christmas Mysteries (9 629 кликови)
 8. 100 Doors Games: Escape from School (9 843 кликови)
 9. Classic Backgammon (6 704 кликови)
 10. Domino Block (6 462 кликови)
RSS Канал