Игри на CRNOBELO.com > Логички > King's Return

Затвори

Играј на цел екран Играј на цел екран Кликни тука за да играш!

King's Return

0.00

Help the King to return to his throne and save the kingdom from the evil witch that holds the realm hostage in this fantastic platform adventure! When the King returned from a long absence he found his realm taken by an evil witch. With no one left to hel

puzzle, king's return, iphone, html5, android

Изиграни: 857

Додадена на: 2 Јули 2015

Додадена од: igorishte

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

Слични игри:

Статистика

Вкупно игри: 4 470

Изиграни денес: 54

Вкупно изиграни: 7 447 917

Играчи во моментот: 36

Најпопуларни

  1. Bloons (111 651 кликови)
  2. Snowy (58 143 кликови)
  3. Blocked (52 880 кликови)
  4. Apple Shooter (45 941 кликови)
  5. 3d Motorbike Racing (37 123 кликови)
  6. 12 Swap (35 042 кликови)
  7. Tom and Jerry Bowling (33 758 кликови)
  8. Autobahn (32 539 кликови)
  9. Choose a Girl (27 539 кликови)
  10. GioKando Ball Fight (27 257 кликови)

Најнови

  1. Mahjongg Journey (11 803 кликови)
  2. Coloring for Kids (10 978 кликови)
  3. Mahjong Connect Jungle (12 489 кликови)
  4. Daily Str8ts (10 892 кликови)
  5. Mahjong Connect (11 808 кликови)
  6. Garden Bloom (11 085 кликови)
  7. Christmas Mysteries (10 802 кликови)
  8. 100 Doors Games: Escape from School (11 893 кликови)
  9. Classic Backgammon (7 893 кликови)
  10. Domino Block (7 522 кликови)
RSS Канал