Игри на CRNOBELO.com > Акција > Flappy Plane

Затвори
Get Flash to see this player.

Играј на цел екран Играј на цел екран Кликни тука за да играш!

Резултати

RIKi3

Резултат: 103.0

2

aleekthegreat

65.0

3

Dragana1

55.0

4

Monika_Irvas

32.0

5

emeto

16.0

Логирај се за да го зачуваш твојот резултат!

Flappy Plane

0.00

simple game like flappy bird . Be the best and fly the longest distance with your plane .

fly, flash game, flappy, flappy plane, bird, mochi game, en

Изиграни: 1,155

Додадена на: 27 Февруари 2014

Додадена од: igorishte

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

:

Статистика

Вкупно игри: 4 470

Изиграни денес: 590

Вкупно изиграни: 7 514 744

Играчи во моментот: 117

Најпопуларни

 1. Bloons (111 895 кликови)
 2. Snowy (58 333 кликови)
 3. Blocked (52 938 кликови)
 4. Apple Shooter (46 090 кликови)
 5. 3d Motorbike Racing (37 180 кликови)
 6. 12 Swap (35 085 кликови)
 7. Tom and Jerry Bowling (33 956 кликови)
 8. Autobahn (32 582 кликови)
 9. Choose a Girl (27 636 кликови)
 10. GioKando Ball Fight (27 351 кликови)

Најнови

 1. Mahjongg Journey (11 889 кликови)
 2. Coloring for Kids (11 072 кликови)
 3. Mahjong Connect Jungle (12 662 кликови)
 4. Daily Str8ts (11 123 кликови)
 5. Mahjong Connect (11 873 кликови)
 6. Garden Bloom (11 189 кликови)
 7. Christmas Mysteries (10 903 кликови)
 8. 100 Doors Games: Escape from School (12 012 кликови)
 9. Classic Backgammon (7 989 кликови)
 10. Domino Block (7 583 кликови)
RSS Канал