Darts 501 - Игри на CRNOBELO.com

Игри на CRNOBELO.com > Спорт > Darts 501

Затвори
Get Flash to see this player.

Играј на цел екран Играј на цел екран Кликни тука за да играш!

Резултати

MartinMenkovski

Резултат: 147 487.0

2

darkman

5 500.0

3

Jack

5 241.0

4

kicevo

292.0

Логирај се за да го зачуваш твојот резултат!

Darts 501

5.00

The player starts with a score of 501 and throw sets of 3 darts . The score for each turn is calculated and deducted from the players total. Bullseye scores 50, the outer ring scores 25 and a dart in the double or treble ring counts double or treble the

darts game, dart, 501, darts 501, fléchettes, zh-cn, en

Изиграни: 1,387

Додадена на: 10 Февруари 2014

Додадена од: igorishte

:

MartinMenkovski

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

:

Статистика

Вкупно игри: 4 470

Изиграни денес: 642

Вкупно изиграни: 6 502 447

Играчи во моментот: 35

Најпопуларни

 1. Bloons (107 357 кликови)
 2. Snowy (54 734 кликови)
 3. Blocked (51 960 кликови)
 4. Apple Shooter (45 043 кликови)
 5. 3d Motorbike Racing (36 209 кликови)
 6. 12 Swap (34 053 кликови)
 7. Tom and Jerry Bowling (32 788 кликови)
 8. Autobahn (31 598 кликови)
 9. GioKando Ball Fight (26 478 кликови)
 10. Choose a Girl (26 299 кликови)

Најнови

 1. Mahjongg Journey (10 310 кликови)
 2. Coloring for Kids (10 002 кликови)
 3. Mahjong Connect Jungle (10 445 кликови)
 4. Daily Str8ts (9 845 кликови)
 5. Mahjong Connect (10 144 кликови)
 6. Garden Bloom (10 203 кликови)
 7. Christmas Mysteries (9 938 кликови)
 8. 100 Doors Games: Escape from School (10 255 кликови)
 9. Classic Backgammon (6 764 кликови)
 10. Domino Block (6 524 кликови)
RSS Канал