Xmas Puzzle Mania - Игри на CRNOBELO.com

Игри на CRNOBELO.com > Останати > Xmas Puzzle Mania

Затвори
Get Flash to see this player.

Играј на цел екран Играј на цел екран Кликни тука за да играш!

Резултати

Karokan

Резултат: 144 250.0

2

soni

64 750.0

3

martin89

44 600.0

4

Monika_Irvas

24 600.0

5

qwer

21 800.0

Логирај се за да го зачуваш твојот резултат!

Xmas Puzzle Mania

0.00

Time for an entertaining puzzle game. Form chains of at least 3 of the same xmas items. At start you can only form chains with 3 items of the same type. Combine xmas trees, presents, balls or snowmans and collect experience points as well as score point

Puzzle, Matching, Brain, Thinking, Chain, Match 3, Xmas, christmas game, skill, en

Изиграни: 1,181

Додадена на: 16 Декември 2013

Додадена од: igorishte

:

Karokan

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

:

Статистика

Вкупно игри: 4 470

Изиграни денес: 797

Вкупно изиграни: 6 381 891

Играчи во моментот: 55

Најпопуларни

 1. Bloons (107 236 кликови)
 2. Snowy (54 599 кликови)
 3. Blocked (51 889 кликови)
 4. Apple Shooter (44 955 кликови)
 5. 3d Motorbike Racing (36 119 кликови)
 6. 12 Swap (33 974 кликови)
 7. Tom and Jerry Bowling (32 706 кликови)
 8. Autobahn (31 522 кликови)
 9. GioKando Ball Fight (26 420 кликови)
 10. Choose a Girl (26 182 кликови)

Најнови

 1. Mahjongg Journey (9 909 кликови)
 2. Coloring for Kids (9 686 кликови)
 3. Mahjong Connect Jungle (10 097 кликови)
 4. Daily Str8ts (9 549 кликови)
 5. Mahjong Connect (9 827 кликови)
 6. Garden Bloom (9 904 кликови)
 7. Christmas Mysteries (9 630 кликови)
 8. 100 Doors Games: Escape from School (9 845 кликови)
 9. Classic Backgammon (6 704 кликови)
 10. Domino Block (6 462 кликови)
RSS Канал