Игри на CRNOBELO.com > Останати > Papa's Pastaria

Затвори
Get Flash to see this player.

Играј на цел екран Играј на цел екран Кликни тука за да играш!

Резултати

Monika_Irvas

Резултат: 995.0

2

darkman

929.0

Логирај се за да го зачуваш твојот резултат!

Papa's Pastaria

5.00

Head to Portallini and start your career as a pasta chef! You're in charge of Papa's Pastaria, where you'll take orders, cook noodles, add sauces and toppings, and toast breads to craft the perfect plate of pasta for your customers! New the series, you'

papa, louie, gameria, pastaria, pasta, spaghetti, macaroni, italian, sauce, salsa, noodles, sim, restaurant, cooking, cook, chef, time-management, simulation, strategy, meatball, en

Изиграни: 1,598

Додадена на: 10 Декември 2013

Додадена од: igorishte

:

simona.jovanovska TtvVipergamez

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

:

Статистика

Вкупно игри: 4 470

Изиграни денес: 748

Вкупно изиграни: 6 742 005

Играчи во моментот: 39

Најпопуларни

 1. Bloons (107 544 кликови)
 2. Snowy (54 928 кликови)
 3. Blocked (52 117 кликови)
 4. Apple Shooter (45 181 кликови)
 5. 3d Motorbike Racing (36 336 кликови)
 6. 12 Swap (34 188 кликови)
 7. Tom and Jerry Bowling (32 937 кликови)
 8. Autobahn (31 730 кликови)
 9. GioKando Ball Fight (26 594 кликови)
 10. Choose a Girl (26 466 кликови)

Најнови

 1. Mahjongg Journey (10 558 кликови)
 2. Coloring for Kids (10 135 кликови)
 3. Mahjong Connect Jungle (10 747 кликови)
 4. Daily Str8ts (9 987 кликови)
 5. Mahjong Connect (10 320 кликови)
 6. Garden Bloom (10 339 кликови)
 7. Christmas Mysteries (10 083 кликови)
 8. 100 Doors Games: Escape from School (10 442 кликови)
 9. Classic Backgammon (6 921 кликови)
 10. Domino Block (6 669 кликови)
RSS Канал