Blocks Crush 2 - Игри на CRNOBELO.com

Игри на CRNOBELO.com > Логички > Blocks Crush 2

Затвори
Get Flash to see this player.

Играј на цел екран Играј на цел екран Кликни тука за да играш!

Резултати

Karokan

Резултат: 253 300.0

2

nesalam

176 650.0

3

Monika_Irvas

150 900.0

4

srna

117 750.0

5

todordimov

107 150.0

Логирај се за да го зачуваш твојот резултат!

Blocks Crush 2

5.00

Drop down puzzle game. Make a group of 3 or more blocks of the same collor to crush them of the stage. The more in group the more points you will get. 4 or more in lines will give you a bomb and more points as well. Fill up the bar at the right side to ad

puzzle, bejeweled, gem, gems, slide, drop down, winter gems, falling cubes, cube crush, blox crush, blox, blocks crush2, en

Изиграни: 2,756

Додадена на: 12 Ноември 2013

Додадена од: igorishte

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

:

Статистика

Вкупно игри: 4 470

Изиграни денес: 956

Вкупно изиграни: 6 382 050

Играчи во моментот: 93

Најпопуларни

 1. Bloons (107 236 кликови)
 2. Snowy (54 599 кликови)
 3. Blocked (51 889 кликови)
 4. Apple Shooter (44 955 кликови)
 5. 3d Motorbike Racing (36 119 кликови)
 6. 12 Swap (33 974 кликови)
 7. Tom and Jerry Bowling (32 706 кликови)
 8. Autobahn (31 522 кликови)
 9. GioKando Ball Fight (26 420 кликови)
 10. Choose a Girl (26 182 кликови)

Најнови

 1. Mahjongg Journey (9 910 кликови)
 2. Coloring for Kids (9 687 кликови)
 3. Mahjong Connect Jungle (10 099 кликови)
 4. Daily Str8ts (9 551 кликови)
 5. Mahjong Connect (9 829 кликови)
 6. Garden Bloom (9 906 кликови)
 7. Christmas Mysteries (9 632 кликови)
 8. 100 Doors Games: Escape from School (9 847 кликови)
 9. Classic Backgammon (6 704 кликови)
 10. Domino Block (6 462 кликови)
RSS Канал