Игри на CRNOBELO.com > Логички > Red'n'Green 2

Затвори
Get Flash to see this player.

Играј на цел екран Играј на цел екран Кликни тука за да играш!

Red'n'Green 2

5.00

Mr.Red and Mr.Green are so hungry! Help them to get those tasty candies they dream about. Shoot cute fluffies as bullets from cannon and guide heroes towards candies.

cannon, physics, skill, puzzle

Изиграни: 940

Додадена на: 29 Мај 2013

Додадена од: igorishte

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

:

Статистика

Вкупно игри: 4 470

Изиграни денес: 406

Вкупно изиграни: 6 614 877

Играчи во моментот: 62

Најпопуларни

 1. Bloons (107 449 кликови)
 2. Snowy (54 842 кликови)
 3. Blocked (52 032 кликови)
 4. Apple Shooter (45 107 кликови)
 5. 3d Motorbike Racing (36 275 кликови)
 6. 12 Swap (34 117 кликови)
 7. Tom and Jerry Bowling (32 856 кликови)
 8. Autobahn (31 662 кликови)
 9. GioKando Ball Fight (26 533 кликови)
 10. Choose a Girl (26 393 кликови)

Најнови

 1. Mahjongg Journey (10 442 кликови)
 2. Coloring for Kids (10 065 кликови)
 3. Mahjong Connect Jungle (10 633 кликови)
 4. Daily Str8ts (9 916 кликови)
 5. Mahjong Connect (10 231 кликови)
 6. Garden Bloom (10 272 кликови)
 7. Christmas Mysteries (10 005 кликови)
 8. 100 Doors Games: Escape from School (10 342 кликови)
 9. Classic Backgammon (6 833 кликови)
 10. Domino Block (6 591 кликови)
RSS Канал