Игри на CRNOBELO.com > Логички > Tic Tac Toe

Затвори
Get Flash to see this player.

Играј на цел екран Играј на цел екран Кликни тука за да играш!

Tic Tac Toe

5.00

Revisit the good old days as you play against the computer in the traditional Tic Tac Toe! Your goal in this game is to form a line of 3 consecutive markings before the computer does so in order to win. In each round, you and the computer will take turns

circle, classic, cross, diagonal, grid, horizontal, noughts and crosses, paper, paper-and-pencil game, pencil, vertical, mind games, puzzle games, tic tac toe, abstract strategy games, board games, strategy games, Abstract Strategy Games, Strategy Games,

Изиграни: 7,644

Додадена на: 17 Април 2013

Додадена од: igorishte

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

:

Статистика

Вкупно игри: 4 470

Изиграни денес: 2 707

Вкупно изиграни: 6 609 125

Играчи во моментот: 142

Најпопуларни

 1. Bloons (107 444 кликови)
 2. Snowy (54 838 кликови)
 3. Blocked (52 024 кликови)
 4. Apple Shooter (45 103 кликови)
 5. 3d Motorbike Racing (36 272 кликови)
 6. 12 Swap (34 110 кликови)
 7. Tom and Jerry Bowling (32 850 кликови)
 8. Autobahn (31 657 кликови)
 9. GioKando Ball Fight (26 529 кликови)
 10. Choose a Girl (26 385 кликови)

Најнови

 1. Mahjongg Journey (10 434 кликови)
 2. Coloring for Kids (10 062 кликови)
 3. Mahjong Connect Jungle (10 625 кликови)
 4. Daily Str8ts (9 912 кликови)
 5. Mahjong Connect (10 226 кликови)
 6. Garden Bloom (10 267 кликови)
 7. Christmas Mysteries (9 998 кликови)
 8. 100 Doors Games: Escape from School (10 338 кликови)
 9. Classic Backgammon (6 830 кликови)
 10. Domino Block (6 587 кликови)
RSS Канал