Buildris - Игри на CRNOBELO.com

Игри на CRNOBELO.com > Логички > Buildris

Затвори
Get Flash to see this player.

Играј на цел екран Играј на цел екран Кликни тука за да играш!

Buildris

0.00

Build your way to the top or sometimes to the bottom! Buildris is based upon Tetris, although it has a really unique gameplay. Use special tiles to reach the ‘Gold Tile’ through 50 levels or try to make the best levels with the Editor, so we can use it i

tetris, build, tile, shape, logic, brain, block, ice, dark, sky, sticky, ground, en

Изиграни: 1,136

Додадена на: 4 Септември 2012

Додадена од: igorishte

:

E.V.A.

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

:

Статистика

Вкупно игри: 4 470

Изиграни денес: 1 771

Вкупно изиграни: 6 438 130

Играчи во моментот: 153

Најпопуларни

 1. Bloons (107 295 кликови)
 2. Snowy (54 680 кликови)
 3. Blocked (51 918 кликови)
 4. Apple Shooter (44 998 кликови)
 5. 3d Motorbike Racing (36 166 кликови)
 6. 12 Swap (34 017 кликови)
 7. Tom and Jerry Bowling (32 744 кликови)
 8. Autobahn (31 554 кликови)
 9. GioKando Ball Fight (26 449 кликови)
 10. Choose a Girl (26 241 кликови)

Најнови

 1. Mahjongg Journey (10 236 кликови)
 2. Coloring for Kids (9 958 кликови)
 3. Mahjong Connect Jungle (10 373 кликови)
 4. Daily Str8ts (9 809 кликови)
 5. Mahjong Connect (10 095 кликови)
 6. Garden Bloom (10 164 кликови)
 7. Christmas Mysteries (9 896 кликови)
 8. 100 Doors Games: Escape from School (10 193 кликови)
 9. Classic Backgammon (6 732 кликови)
 10. Domino Block (6 488 кликови)
RSS Канал