FireBoy & WaterGirl 3: The Ice Temple - Игри на CRNOBELO.com

Игри на CRNOBELO.com > Логички > FireBoy & WaterGirl 3: The Ice Temple

Затвори
Get Flash to see this player.

Играј на цел екран Играј на цел екран Кликни тука за да играш!

FireBoy & WaterGirl 3: The Ice Temple

5.00

Help FireBoy and WaterGirl in this new adventure! Control both characters at the same time to solve platformer puzzles! Direct light beams to freeze and melt water, activate buttons and levers to move platforms, push boxes and roll balls, collect all the

fireboy, watergirl, freeze, melt, light, physics, platform

Изиграни: 1,595

Додадена на: 8 Април 2012

Додадена од: igorishte

:

kompjuterko

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

:

Статистика

Вкупно игри: 4 470

Изиграни денес: 673

Вкупно изиграни: 6 491 836

Играчи во моментот: 76

Најпопуларни

 1. Bloons (107 351 кликови)
 2. Snowy (54 730 кликови)
 3. Blocked (51 955 кликови)
 4. Apple Shooter (45 039 кликови)
 5. 3d Motorbike Racing (36 203 кликови)
 6. 12 Swap (34 050 кликови)
 7. Tom and Jerry Bowling (32 784 кликови)
 8. Autobahn (31 596 кликови)
 9. GioKando Ball Fight (26 474 кликови)
 10. Choose a Girl (26 291 кликови)

Најнови

 1. Mahjongg Journey (10 302 кликови)
 2. Coloring for Kids (9 994 кликови)
 3. Mahjong Connect Jungle (10 415 кликови)
 4. Daily Str8ts (9 841 кликови)
 5. Mahjong Connect (10 134 кликови)
 6. Garden Bloom (10 197 кликови)
 7. Christmas Mysteries (9 934 кликови)
 8. 100 Doors Games: Escape from School (10 247 кликови)
 9. Classic Backgammon (6 762 кликови)
 10. Domino Block (6 519 кликови)
RSS Канал