Around the world in 120 seconds - Игри на CRNOBELO.com

Игри на CRNOBELO.com > Останати > Around the world in 120 seconds

Затвори
Get Flash to see this player.

Играј на цел екран Играј на цел екран Кликни тука за да играш!

Резултати

sax

Резултат: 6 058.0

2

vaskico

2 540.0

3

Bonevski

2 158.0

4

moni93

2 110.0

5

koka

1 980.0

Логирај се за да го зачуваш твојот резултат!

Around the world in 120 seconds

5.00

Put your geography to the test. Place the locations on the right continents.

quiz, geography, fast, click, knowledge

Изиграни: 2,570

Додадена на: 19 Август 2011

Додадена од: igorishte

:

katerina18

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

:

Статистика

Вкупно игри: 4 470

Изиграни денес: 914

Вкупно изиграни: 6 508 349

Играчи во моментот: 31

Најпопуларни

 1. Bloons (107 362 кликови)
 2. Snowy (54 737 кликови)
 3. Blocked (51 963 кликови)
 4. Apple Shooter (45 046 кликови)
 5. 3d Motorbike Racing (36 211 кликови)
 6. 12 Swap (34 056 кликови)
 7. Tom and Jerry Bowling (32 791 кликови)
 8. Autobahn (31 601 кликови)
 9. GioKando Ball Fight (26 480 кликови)
 10. Choose a Girl (26 303 кликови)

Најнови

 1. Mahjongg Journey (10 318 кликови)
 2. Coloring for Kids (10 004 кликови)
 3. Mahjong Connect Jungle (10 461 кликови)
 4. Daily Str8ts (9 848 кликови)
 5. Mahjong Connect (10 147 кликови)
 6. Garden Bloom (10 206 кликови)
 7. Christmas Mysteries (9 942 кликови)
 8. 100 Doors Games: Escape from School (10 259 кликови)
 9. Classic Backgammon (6 767 кликови)
 10. Domino Block (6 526 кликови)
RSS Канал