Игри на CRNOBELO.com > Логички > Bajoovels - TAOFEWA Gem-Swapping

Затвори
Get Flash to see this player.

Играј на цел екран Играј на цел екран Кликни тука за да играш!

Резултати

soni

Резултат: 151 320.0

2

safija

147 560.0

3

dangeloska

132 450.0

4

enver

80 370.0

5

red_sonja

51 845.0

Логирај се за да го зачуваш твојот резултат!

Bajoovels - TAOFEWA Gem-Swapping

5.00

Play a unique gem-swapping game with elemental spells and unique gems from the TAOFEWA manga universe. Call upon mysterious hurricanes, fiery weaves or even mystical sharks that will help you transform unwated gems and form even better combinations.

gem-swap, gem-swapping, gem, gems, jewel, jewels, bejeweled, diamonds, precious stones, fire, earth, water, air, magic, taofewa, strategy, spells, hurricane, ace of fire, manga, chibi

Изиграни: 3,500

Додадена на: 24 Јануари 2011

Додадена од: igorishte

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

:

Статистика

Вкупно игри: 4 470

Изиграни денес: 1 068

Вкупно изиграни: 7 293 702

Играчи во моментот: 76

Најпопуларни

 1. Bloons (108 020 кликови)
 2. Snowy (56 560 кликови)
 3. Blocked (52 492 кликови)
 4. Apple Shooter (45 578 кликови)
 5. 3d Motorbike Racing (36 663 кликови)
 6. 12 Swap (34 554 кликови)
 7. Tom and Jerry Bowling (33 398 кликови)
 8. Autobahn (32 106 кликови)
 9. Choose a Girl (26 953 кликови)
 10. GioKando Ball Fight (26 927 кликови)

Најнови

 1. Mahjongg Journey (11 137 кликови)
 2. Coloring for Kids (10 506 кликови)
 3. Mahjong Connect Jungle (11 585 кликови)
 4. Daily Str8ts (10 343 кликови)
 5. Mahjong Connect (10 871 кликови)
 6. Garden Bloom (10 708 кликови)
 7. Christmas Mysteries (10 447 кликови)
 8. 100 Doors Games: Escape from School (11 030 кликови)
 9. Classic Backgammon (7 322 кликови)
 10. Domino Block (7 050 кликови)
RSS Канал