Игри на CRNOBELO.com > Логички > Zoo Escape 2

Затвори
Get Flash to see this player.

Играј на цел екран Играј на цел екран Кликни тука за да играш!

Zoo Escape 2

0.00

After their first daring escape, the farm animals have been recaptured and sent back to the petting zoo from hell. But does this dampen their want for freedom? NO! No one is going to deny these poor, unsophisticated animals their freedom. Another breako

physics, phuzzler, escape, zoo, animals

Изиграни: 2,110

Додадена на: 16 Јануари 2011

Додадена од: igorishte

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

:

Статистика

Вкупно игри: 4 470

Изиграни денес: 553

Вкупно изиграни: 6 852 225

Играчи во моментот: 40

Најпопуларни

 1. Bloons (107 638 кликови)
 2. Snowy (55 010 кликови)
 3. Blocked (52 201 кликови)
 4. Apple Shooter (45 257 кликови)
 5. 3d Motorbike Racing (36 390 кликови)
 6. 12 Swap (34 276 кликови)
 7. Tom and Jerry Bowling (33 021 кликови)
 8. Autobahn (31 796 кликови)
 9. GioKando Ball Fight (26 664 кликови)
 10. Choose a Girl (26 547 кликови)

Најнови

 1. Mahjongg Journey (10 679 кликови)
 2. Coloring for Kids (10 199 кликови)
 3. Mahjong Connect Jungle (10 904 кликови)
 4. Daily Str8ts (10 057 кликови)
 5. Mahjong Connect (10 405 кликови)
 6. Garden Bloom (10 404 кликови)
 7. Christmas Mysteries (10 157 кликови)
 8. 100 Doors Games: Escape from School (10 508 кликови)
 9. Classic Backgammon (6 985 кликови)
 10. Domino Block (6 733 кликови)
RSS Канал