Членови

Корисничко име:

Лозинка

Имате уште 5 игри да изиграте пред да мора да се регистрирате

Регистрирај се

Статистика

Вкупно игри: 3 627

Изиграни денес: 287

Вкупно изиграни: 3 469 746

Вкупно членови: 8 378

Играчи во моментот: 72 (0 членови, 72 гости)
Членови: Yahoo!, GoogleBot

Најпопуларни

 1. Bloons (94 919 кликови)
 2. Snowy (43 231 кликови)
 3. Blocked (39 931 кликови)
 4. Super Mario Bros (38 886 кликови)
 5. Apple Shooter (33 828 кликови)
 6. 3d Motorbike Racing (25 456 кликови)
 7. 12 Swap (23 105 кликови)
 8. Tom and Jerry Bowling (22 094 кликови)
 9. Autobahn (20 964 кликови)
 10. GioKando Ball Fight (16 135 кликови)

Најнови

 1. Illuminate 2 (154 кликови)
 2. Illuminate 1 (159 кликови)
 3. Add It Up (175 кликови)
 4. Mini Golf (163 кликови)
 5. Chocolate Factory (174 кликови)
 6. A Nonogram a Day (164 кликови)
 7. Air Hockey (158 кликови)
 8. Crash it (245 кликови)
 9. Shell Challenge (186 кликови)
 10. Battleships (186 кликови)

Најдобри играчи

 1. dafe (8 392 изиграни)
 2. pipo (7 773 изиграни)
 3. silvana (6 810 изиграни)
 4. stefans (5 421 изиграни)
 5. tim0 (3 708 изиграни)
 6. Samojlovski (3 582 изиграни)
 7. cvetan (3 319 изиграни)
 8. safija (3 179 изиграни)
 9. georgiev (2 936 изиграни)
 10. AngelaGabi (2 498 изиграни)
RSS Канал
Играј на цел екран

Crash it

0.00

Click on groups of 3 or more of the same squares and collect as many jewels as indicated on the left. Drag bonus items on the play area.

match 3 games

Изиграни: 245

Додадена на: 15 Мај 2017

Додадена од: igorishte

Twitter Digg Facebook Delicious StumbleUpon

Пред да пријавите проблем со играта, освежете го прелистувачот.
Во 99% од случаевите ова го решава проблемот.


Што не е во ред со оваа игра?

Коментари:

Ве молиме логирајте се или регистрирајте се за да оставите коментар.

Слични игри:

Bubblins Match-4

Bored of all Match-3 games? Try then our new puzzle game Bubblins Match-4! Wi...

(Изиграни: 337)

Zoobies Match

Classic Match 3 game. Swap 2 Zoobies to match 3 in a row (vertically or horiz...

(Изиграни: 76)

Rectango

Create rectangles and clear away blocks in this simple yet fun puzzle game.

(Изиграни: 2 462)

Butterfly Match 3

Match 3 game with Butterflies. Try to remove all colored (light blue) backgro...

(Изиграни: 146)

Marbles

Very addicting match two puzzle game with marbles.

(Изиграни: 1 388)

Bottle Cap Match

Fun match 3 game with bottle caps. Swap 2 bottle caps to match 3 or more of t...

(Изиграни: 84)

The Blocks Revenge

Blocks are invading and you are the only one who can stop them. Click on grou...

(Изиграни: 1 289)

Candy House

Remove all colored backgrounds in this game by matching 3 candies in a row (h...

(Изиграни: 101)

Balloonz

Grow your balloons by matching 3 or more in a row. Drag a row or column to ma...

(Изиграни: 83)

Christmas Bonus Match

Get into the Holiday Spirit with Christmas Bonus Match! A fun, rewarding mult...

(Изиграни: 1 537)